گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه

نخبگان علمی

مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر

مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر در سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را در امور دانش آموزی آغاز نموده و از سال ۱۳۸۰ حوزه فعالیت ها را در بخش های علمی، پژوهشی فرهنگی و هنری در سطوح دانشجویی و فارغ التحصیلان گسترش داده است.
مرکز دانش پژوهان شاهد وایثارگر با توجه به رسالت عظیمی که بنیاد شهید و امور ایثارگران اسلامی در راستای تحقق فرمان امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری درجهت اعتلای فکر و ارتقای اندیشه علمی و فرهنگی جامعه شاهد و ایثارگر برعهده دارد وبه منظور ارائۀ خدمات ویژه به سرآمدان علمی وپژوهشی، فرهنگی و هنری شاهد و ایثارگر در حوزه معاونت فرهنگی بنیاد شهید و ایثارگرانقلاب اسلامی تاسیس شده است.

محورهای عملیاتی
مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر مسئولیت شناسایی، جذب، حمایت، هدایت و پشتیــبانی از خلاقیت ها و توانمندیهای نخبگان و سرآمـدان شاهد و ایثارگر را در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست های بنیاد شهید و امور ایثارگران برعهده دارد.
اهداف
– ارتقاء معرفت دینی و پرورش استعدادهای الهی صاحبان استعدادهای برتر شاهد و ایثارگر.
– ارتقاء سطح علمی، پژوهشی، فرهنگی و منزلت اجتماعی نخبگان و سرآمدان.
– کاربردی نمودن توانمندی علمی و فرهنگی نخبگان شاهد و ایثارگر براساس ارزش های اسلامی.
– افزایش سهم نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر درتولید علم واحرازجایگاه برتر علمی، پژوهشی، فرهنگی در سطوح ملی و بین المللی.
-بهره مندی از توان جمعی و خلاقیت های تخصصی نخبگان در تولید علم و کارآفرینی برای کل جامعه هدف.

اعضای مرکز
نخبه: به فرد برجسته و کارآمدی اطلاق می شود که اثرگذاری او در تولید علم، فناوری، فرهنگ سازی و مدیریت کشور محسوس بوده، هوش، خلاقیت، کارآفرینی و نبوغ فکری وی در راستای تولید دانش، تعالی هنر و فرهنگ موجب سرعت بخشیدن به رشد و توسعۀ علمی و متوازن کشور و اعتلای جامعۀ انسانی گردد.
– سرآمد: به آن دسته از صاحبان استعدادهای برتر اطلاق می شود که به صورت بالقوه نخبه بوده ولی هنوز زمینه های لازم برای شناسایی کامل و یا بروز استعدادهای ویژه او فراهم نشده است.
پیشتاز تحصیلی: به افرادی (از ممتازان تحصیلی) اطلاق می شود که در فرایند یک فعالیت رسمی (اعم از علمی، فرهنگی، هنری و…) در سطح کشور از همگنان خویش پیشی بگیرند.

ریاست اداره دانش پژوهان : خانم دکترحبیبی
تماس مستقیم: ۴۲۸۰۸۱۸۲-۰۲۱
آدرس مرکز : خیابان سمیه – خیابان ایرانشهر – جنب تاکسی سرویس ایرانشهر- پلاک ۹۰

Powered by keepvid themefull earn money